ترموگرافی – Thermal Imaging – Thermography

ترموگرافی

پایش وضعیت، شاخه ای از روشهای نگهداری و تعمیر تجهیزات صنعتی  است.  با بهره‌گیری از این روش و با بکارگیری ابزارها و تکنیکهای مناسب، میتوان در برنامه‌های نت (نگهداری‌وتعمیر) تجهیزات صنعتی به موفقیتهای چشمگیری دست یافت. تکنیکها یا روشهای پایش وضعیت تجهیزات صنعتی، برای هر تجهیز یا هر واحد صنعتی، با توجه به شاخصهای قابل اندازه گیری و پایش، انتخاب میشوند. متداول ترین ابزارها یا روشهای پایش وضعیت CM  روشهایی مانند  بازرسی ترموگرافی، آنالیز ارتعاشات، آنالیز روغن، آنالیز صدا و آولتراسونیک هستند.
ترموویژن، حرارت سنجی، دمانگاری، ترموگرافی اصطلاحاتی هستند که بیانگر ارزیابی وضعیت توزیع حرارت و دما بر روی سطوح  تجهیزات به روش  (غیرتماسی) میباشند. این ارزیابی عمدتاً توسط دوربینهای مادون قرمز انجام میشود. با بکارگیری اصولی و صحیح آن در حوزه های مختلف صنعتی و غیرصنعتی نتایج ارزشمندی حاصل میگردد. کسب تجربه، دید تعمیراتی قوی، آشنایی با عملکرد تجهیزات و علاقه به انجام بازرسی، از مهمترین فاکتورهای لازم برای موفقیت یک ترموگرافر است.
میتوان گفت حوزه کاربرد ترموگرافی در صنعت تقریباً بینهایت است. هر جا که تغییرات دما و درجه حرارت وجود داشته باشد، فرصتهای بسیاری برای ترموگرافی وجود دارد.
شرکت مهندسی فرا پایش باختر بعنوان یکی از پیشگامان بکارگیری این روش در پایش وضعیت و عیب یابی تجهیزات صنعتی، تجارب ارزشمندی را در زمینه اجرا و آموزش اصول استفاده و کاربردهای روش ترموگرافی در حوزه صنعتی و غیر صنعتی دارا میباشد. ارائه هزاران صفحه گزارش بازرسی ترموگرافی، برگزاری صدها دوره آموزشی و ارائه موارد متعدد خدمات مشاوره ای  در صنایع مختلف کوچک و بزرگ، از افتخارات این شرکت است.
ما در شرکت مهندسی فراپایش باختر بر این باوریم که نگهداری از تجهیزات، مقدم بر تعمیر آنها است. در این راستا همواره کوشیده ایم تا نگهداری و تعمیرات اصولی را بعنوان یک فرهنگ در عرصه آموزش و اجرای آن به صنایع عرضه نماییم. جهت کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در مورد دانش ترموگرافی و کاربردهای متنوع آن، با ما تماس حاصل فرمایید.
ترموگرافی تابلو برق