دوره ترموگرافی تجهیزات فرآیندی

refractory عایق- تخریب نسوز
passing نشتی داخلی والوها
دوره ترموگرافی تجهیزات فرآیندی

دوره آموزشی ترموگرافی تجهیزات فرآیندی

از دیدگاه پایش وضعیت، تجهیزاتی را فرآیندی میگوییم که با بازه‌های مختلفی از مقادیر دما، فشار و جریان سیالات یا گازهای خیلی داغ یا خیلی سرد در ارتباط هستند. نمونه‌های مختلفی از این تجهیزات را میتوان در پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، نیروگاه‌ها، صنایع ذوب و نورد فلزات، کارخانه‌های سیمان و . . . مشاهده نمود. بدلیل اینکه پارامتر دما و درجه حرارت در تجهیزات فرآیندی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ارزیابی مقادیر دما و الگوهای توزیع حرارت در این بخش نیز بسیار حائز اهمیت است. از اینرو بازرسی ترموگرافی بعنوان یک روش یا تکنیک ارزشمند، کاربردهای منحصر به فردی در این حوزه دارد. 

ترموگرافی عایقها Refractory

تجارب چندین ساله شرکت فرا پایش باختر در حوزه ترموگرافی تجهیزات فرآیندی، ما را بر آن داشت که این تجارب را در قالب دوره ای با عنوان ترموگرافی تجهیزات فرآیندی تدوین و ارائه نماییم.

در دوره آموزشی ترموگرافی تجهیزات فرآیندی فرا پایش باختر، موارد مختلفی از کاربردهای ترموگرافی در پایش وضعیت و عیب‌یابی تجهیزات فرآیندی بیان شده و از صنایع مختلف، مثالهای متنوعی ارائه میگردد. مشکلات عایقی در پروسه های داغ، تلفات حرارتی در بدنه بویلرها یا دیگهای بخار، تخریب نسوز و رفرکتوری در داکتها، وجود مکش هوا در سیستمهای فشار منفی یا تحت خلاء و بسیاری موارد دیگر، از جمله مواردی است که در این دوره تشریح و بررسی میگردد. در بخش عملیاز این دوره آموزشی، چگونگی کار با دوربینها و استفاده از ابزارهای کاربردی در منوی دوربینها بطور عملی آموزش داده میشود. حضور در این دوره را به کارشناسان و تکنسینهای تعمیرات مکانیک و تاسیسات و پایش وضعیت توصیه می نماییم. جهت کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در خصوص مدت و محتوای دوره، با واحد آموزش شرکت مهندسی فرا پایش باختر تماس حاصل فرمایید.

جهت دریافت سرفصل دوره کلیک کنید
آموزش عملی ترموگرافی

سر فصل دوره های آموزشی

جهت دریافت سرفصل دوره، فرم زیر را پر کنید :

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

مشخصات*