خدمات آموزشی

پس از ده ها سال تدریس و مشاوره و ارائه خدمات آموزشی در زمینه تکنیک های مختلف پایش وضعیت و نگهداری تجهیزات، به این باور و نتیجه رسیدیم که بهترین راندمان و نتیجه گیری از برگزاری یک دوره آموزشی فنی و تخصصی زمانی حاصل میشود که مدرس دوره، خود در بالاترین سطح تخصص، تجربه و دانش در زمینه مورد نظر باشد. از طرف دیگر بر اساس تجربه به ما ثابت شده که ارائه مطالب فنی در قالب مثال ها و تجارب عملی و اجرایی، جذابیت بیشتری برای فراگیران دارد. از این رو دوره های آموزشی فرا پایش باختر را بر اساس همین دریافت ها و تجارب، پایه ریزی نمودیم. دوره های آموزشی ما بر اساس فیدبک های دریافتی از فراگیران، بسیار جذاب، قابل درک و ساده و شیوا می باشد. فرا گیران در دوره های آموزشی فرا پایش باختر اظهار میکنند که تجربه ی حضور در دوره های ما، جزو بهترین خاطرات آموزشی ایشان بوده است.

هدف ما از برگزاری دوره های آموزشی تخصصی پایش وضعیت و نگهداری تجهیزات

متخصصین ما در برنامه ریزی و تدوین دوره های آموزشی، علاوه بر در نظر گرفتن نیازهای فنی کارشناسان و تکنسینهای نت صنایع در هریک از دوره های مورد نظر، سعی می کنند تا علاوه بر ارائه مطالب و نکات فنی و تخصصی، موضوع فرهنگ سازی در زمینه اصول اساسی نت را نیز مد نظر داشته و اصول اساسی نت و نکات فنی مورد نظر در دوره های تخصصی را در قالب مفاهیمی ارائه دهند که موضوع نت بعنوان یک فرهنگ در سطح سازمان و در ذهن پرسنل فنی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهد.

مدرسین ما با ارائه مطالب در نمونه های واقعی (case study) از تجاربی که خود در طول سالها فعالیت بازرسی و پایش وضعیت کسب نموده اند، دوره های پایش وضعیت را بسیار پویا، جذاب و خاطره انگیز می نمایند. در این دوره ها از ارائه مبانی تئوری و مفاهیم آکادمیک پرهیز شده و نکات فنی و تخصصی با زبانی ساده و گویا همراه با انواع و اقسام مثالهای واقعی بیان میگردد.

لزوم آموزش پایش وضعیت

 بهره برداری مناسب و صحیح از یک سیستم یا ماشین، مستلزم آشنایی با اجزاء مختلف آن است. چنانچه بهره بردار یا اپراتور اطلاع و دانش کافی از اصول عملکرد و رفتار ماشین یا سیستم در شرایط کاری مختلف نداشته باشد، در فرآیند کار و بهره برداری دچار مشکل شده و ممکن است با انجام مانورها و اقدامات غیراصولی، علاوه بر به خطر انداختن ایمنی و سلامت خود و دیگران، موجب آسیب های جدی به سیستم یا ماشین گردد. از طرف دیگر برطرف نمودن مشکل های ایجاد شده در طول کار یا بر اثر مسائل مختلف، نیازمند این است که اولا دانش و تجربه کافی جهت شناسایی دقیق مشکل وجود داشته باشد، ثانیا تخصص و ابزارهای لازم جهت تعیین شدت عیب و ارائه راهکارهای مورد نیاز جهت رفع عیب نیز موجود باشد0 یک کارشناس ماهر و با تجربه پایش وضعیت علاوه بر آشنایی کافی بر عملکرد، بهره برداری و نگهداری تجهیزات صنعتی، بایستی از مراحل تعمیر، عیب یابی و آسیب شناسی تجهیزات صنعتی نیز اطلاعات کافی داشته باشد. مدرسین ما در دوره های پایش وضعیت و نگهداری و عیب یابی تجهیزات صنعتی این نیازهای حیاتی و مهم را به خوبی درک کرده و در خلال ارائه دوره های آموزشی تجارب ارزشمندی از نکات مهم و موثر بهره برداری و تعمیراتی در برنامه های پایش وضعیت ارائه می نمایند.